دسته گل زیبا

رز گلی خوشبو و زیباست و یکی از بهترین هدیه‌هایی است که می‌توانیم به عزیزانمان تقدیم کنیم. گل رز صدها گونه متفاوت با شکل، رنگ و بوی مختلف دارد. علی رغم وجود گونه‌های مختلف رز از نظر ظاهری، همه آن‌ها رایحه خوشایندی ندارند و حتی متخصصان معتقدند که در گذشته، این گل‌ها رایحه به مراتب بهتری داشته‌اند.

گروهی از پژوهشگران فرانسوی مشغول دست‌کاری ژن‌های نهفته در گل رز هستند؛ ژن‌هایی که وظیفه کنترل رایحه را بر عهده دارند. بنا به گزارشی که در نشریه علمی ساینس (Science) منتشر شده، این محققان آنزیم‌های جدیدی را کشف کرده‌اند که می‌تواند موجب قوی‌تر شدن بوی این گل‌ها شود.

عطر گیاهان، ترکیبی متعادل بین مواد شیمیایی درون آن‌ها است. محققان دریافته‌اند برای نمونه، بیش از 400 ماده شیمیایی مسئول ایجاد رایحه گل رز است. این در حالی است که در گونه‌های مختلف گیاهان بیش از 1700 ماده شیمیایی متنوع وجود دارد، که وظیفه انتشار بوی گیاه را بر عهده دارند. 

جالب است بدانید، مواد طبیعی با منشاء الکلی، یکی از شایع‌ترین مولدهای رایحه در گیاهان است. این محققان یک نوع خاص از الکل به نام مونوترپن را کشف کرده‌اند که کلید اصلی تولید رایحه در گیاهان است.

در خلال این تحقیق علمی، محققان به مقایسه ژن‌های معطر یک گل رز معطر با گل رز دیگری پرداختند که رایحه کمتری داشت. در نتیجه این مقایسه، آن‌ها متوجه شدند آنزیم تولید شده مونوترپن، با آنزیمی که در گذشته شناسایی شده متفاوت است. بدین ترتیب آن‌ها ژن‌های جدیدی را پیدا کردند که مسئول بوی دوست داشتنی گل رز است.

حالا که آن‌ها این ژن جدید را کشف کرده‌اند، پژوهشگران می‌توانند با دست‌کاری DNA گل رز، این گیاه را به تولید بیشتر آنزیم مورد نظر وادار کنند. این فرایند در نهایت موجب افزایش رایحه گیاهانی می‌شود که در آینده رشد می‌کنند، تا گل‌های رز زیبا و خوشبویی داشته باشیم؛ رزهایی که از رزهای امروزی رایحه قوی‌تری داشته باشند.

منبع: پاپیولار ساینس