سال‌ها قبل نخستین ارتباطی که با فرهنگ کره‌ای برقرار کردم در حد تماشای سریال جواهری در قصر از تلویزیون بود. محبوبیت بالای این سریال و دیگر فیلم و سریال‌های کره‌ای چندان برای من اهمیت نداشت تا اینکه به تدریج در اطراف خود افرادی را دیدم که به کره جنوبی عشق می‌ورزند و بی آنکه حتی یک‌بار به این کشور آسیایی سفر کرده باشند، عاشق و شیدای آن هستند.

سال‌ها بعد در خلال وظایف شغلی از دور و نزدیک بیش‌تر با غذاهای عجیب و غریب کره‌ای برخورد کردم و کم و بیش حس کنجکاوی در من زبانه کشید. یکی از نقاط قوت کره‌ای‌ها غذاهایی است که به سبک و سیاق سالم طبخ می‌کنند و روزمره می‌خورند. اهمیتی که مردمان شبه‌جزیره کره به سلامتی و پخت و پز غذاهای سالم دارند و ملموس‌تر شدن ارتباط با فرهنگ غذایی آنها در زندگی روزمره در قلب پایتخت ایران باعث شد تا نگاه موشکافانه‌تری به آداب غذایی کره‌ای داشته باشم.

در این مطلب قصد دارم به آداب غذا خوردن کره‌ای‌ها بپردازم و آنچه در یکی از کتاب‌های آشپزی پرفروش کره‌ای آمده را با هم بخوانیم.

یک کاسه برنج مرکزیت میز غذای کره‌ای را شکل می‌دهد. در سمت راست برنج، برای هر شخص یک کاسه سوپ یا خورشت قرار می‌دهند. گاهی اوقات خورشت را در کاسه‌ای بزرگ و خانوادگی سرو می‌کنند که در مرکز میز غذا جای می‌گیرد و اطراف آن را غذاهای جانبی پر می‌کنند.

ظرف و ظروف در سمت راست سوپ جای می‌گیرند. هر ست غذایی شامل چوب غذاخوری مخصوص از جنس استیل است و همراه آن یک قاشق کم عمق و گرد با دسته‌ای بلند وجود دارد. کره‌ای‌ها معولا برنج را با قاشق می‌خورند و دیگر غذاهای با چوب مخصوص که به آن چاپستیک نیز می‌گویند صرف می‌شود.

میزهای غذای کره‌ای به گونه‌ای چیده می‌شود که همه غذاها یکباره سرو می‌شوند. انواع میزهای غذای کره‌ای با توجه به تعداد غذاهای جانبی عرضه شده دسته‌بندی می‌شوند. غذاهای روزانه خانواده معمولا دارای سه تا چهار غذای جانبی است اما در مهمانی‌ها یا رویدادهای خاص تعداد این غذاهای کناری به یک دوجین یا بیشتر هم می‌رسد.

نکات طلایی برای صرف غذا در کنار کره‌ای‌ها:

  • اگر به خانه‌ای دعوت شدید، مرسوم است که با خود کادوی کوچکی به همراه ببرید. این کادو می‌تواند میوه، شکلات یا شیشه‌ای نوشیدنی باشد.
  • سعی کنید از سرفه و عطسه در سر میز پرهیز شود. از تخلیه بینی هم در هنگام خوردن غذا اجتناب کنید.
  • از برداشتن کاسه سوپ و از هورت کشیدن آن خودداری کنید.
  • غذا یا نوشیدنی که فردی بزرگ‌تر به شما تعارف کرد را رد نکنید.
  • اجازه دهید غذا خوردن را فرد بزرگ‌تر جمع شروع کند و پیش از آنکه جمع غذای خود را تمام کند، میز را ترک نکنید.
  • مرسوم و مودبانه است که پیش از خوردن غذا در خانه‌ای که به آن دعوت شدید، بگویید که منتظر غذا هستید.
  • هنگامی که با بزرگ‌ترها چیزی می‌نوشید، خصوصا در محیط‌های کاری و حرفه‌ای، بهتر است هنگام نوشیدن قدری سر خود را به چپ یا راست متمایل کنید. این کار نشانه احترام و ادب است.
  • در هر وعده غذایی کره‌ای غذاهای جانبی بسیاری سرو می‌شود. اگر ظروف مخصوص برای این غذاهای جانبی عرضه نشد، بهتر است از بین غذاهای عمومی، موردی که با قاشق سرو می‌شود را نوش جان کنید.

امیدوارم این مطلب برای شمایی که به فرهنگ کره‌ای و غذاهای آن علاقه دارید جالب توجه بوده باشد.